פסטיבל האור 2016 מגיע למוזיאון ידידי ישראל

  פסטיבל האור של ירושלים לשנת 2016 מציג וידאו ארט על בניין מוזיאון ידידי ישראל

מחווה קסומה לעיר קסומה

ירושלים היא עיר קסומה בכל תקופה בשנה, ביום ובלילה, אך במהלך פסטיבל השנתי של העיר, היא הופכת לקסומה אף יותר. הפסטיבל - אחד משורת פסטיבלי אור יוקרתיים הנערכים מסביב לעולם – מושך מאות אלפי מבקרים מישראל ומחו"ל, המסיירים בין הנופים הציוריים של העיר העתיקה של ירושלים ושואפים את האווירה הקסומה שלה, בזמן שהקירות ורחובות האבן מוארים במגוון מדהים של מיצגי אור מודרניים, אשר נוצרו על ידי אמנים מקומיים ובינלאומיים.

 פסטיבל האור פורץ את חומות העיר העתיקה וסביבותיה, ומגיע גם אל העיר החדשה, אל שכונת נחלת שבעה הסמוכה. בין ה"כוכבים" של חלק זה היא מצגת מיפוי בווידיאו על חזית מוזיאון ידידי ישראל, על יד כיכר החתולות במרכז ירושלים. תצוגת אור מעוררת השראה זו, יוצרת תמונות דינאמיות, מבנים אדריכליים ואפילו פורטרטים אנושיים על קיר המוזיאון, בליווי מוזיקה דרמטית. אל תפספסו את החוויה!
זמני התצוגה במהלך הפסטיבל הם בין 20:00 ל-23:00, 25 במאי עד 2 ביוני.

בימי הפסטיבל המוזיאון מציע שעות פעילות מאוחרות מהרגיל עם סיור ערב מודרך במוזיאון שמתחיל בשעה 19:00 בהזמנה מראש. הסיור מסתיים ב-20:00 עם מצגת ווידאו ארט על חזית בניין המוזיאון ומשם מוזמנים הצופים להמשך סיור במיצגי האור השונים בעיר.
להרשמה לסיור לחצו כאן.
[שימו לב - הסיור הינו בהרשמה מראש. מספר מקומות מוגבל לעד 25 איש בסיור]

 ההשתתפות של מוזיאון ידידי ישראל היא מחווה לעיר ירושלים, אשר המוזיאון מהווה בה חלק אינטגרלי, עם הסיפור שלו על האהבה והשאיפה ליישובה של ארץ ישראל, כפי שהיא מובעת לא רק על ידי יהודים אלא גם על ידי אישים שאינם יהודים, אשר התפללו ופעלו למען תחיית היהודים בציון ובירתה ירושלים. המוזיאון גאה להיות חלק מפסטיבל האור הנפלא אשר מרתק בכל שנה המוני ישראלים ותיירים גם יחד.

 פסטיבל האור של ירושלים מוצג על ידי הרשות לפיתוח ירושלים, המשרד לירושלים והתפוצות, עיריית ירושלים ומשרד התיירות. הפסטיבל מופק על ידי החברה העירונית אריאל.

לחצו כאן לפרטים והרשמה לסיור הלילי במוזיאון בימי הפסטיבל!